Korekcja wzroku za pomocą ćwiczeń psychofizycznych


Byłem ostatnio na warsztatach „Szkoła widzenia” prowadzonych przez Siergieja Litwinowa. Litwinow zajmuje się różnymi rzeczami – od hipnozy przez NLP aż po różnie inne ciekawe rzeczy zachodząc na sprawy paranormalne. Poniżej prezentuje dwa ćwiczenia, które można wykonać bez uprzedniego przygotowania:

Trik z wyobraźnią 

Powieś na ścianie tablicę okulistyczną lub coś do niej podobnego. Ważne, aby kolor liter i kolor tła był wyraźnie inny. Tutaj dla przykładu będą czarne litery na białym tle. Teraz wybierz sobie z liter na tablicy jedną, którą rozpoznajesz i potrafisz odczytać, ale nie widzisz jej wyraźnie. Zamknij oczy i wyobraź sobie jak najbardziej białą płaszczyznę na której wyobraź sobie jak najbardziej czarne i wyraźne litery. Wyobrażaj sobie to przez pewien czas, a potem otwórz oczy i spójrz na tablicę i tę literę na niej. Powinieneś być zaskoczony.

Ku mojemu zdumieniu, na mnie to ćwiczenie zadziałało. Widziałem wyraźniej. Nie wiem dokładnie czemu to działa, ale działa. 😛

Rysowanie nosem 

Proste i miłe ćwiczenie. Widzisz gdzieś coś niewyraźnie? Obrysuj kontury tego czegoś wodząc za nimi nosem. To zdumiewające, ale to ćwiczenie działa, choć nie od razu. Trzeba codziennie próbować i efekty są widoczne.

Ćwiczenie można łączyć z trikiem z wyobraźnią.

Więcej ćwiczeń? 

Istnieje więcej ćwiczeń, ale wbrew temu co się opisuje w Internecie i w książkach, nie są one wcale takie proste. Często opisywany palming nie działa od razu ponieważ powinien być poprzedzony specjalnymi ćwiczeniami fizycznymi. Może kiedyś je opisze jak będę miał więcej czasu.

Tak w ogóle to polecam warsztaty u Litwinowa, bo można się wiele dowiedzieć o związku między ciałem a psychiką.