Autonomiczne samochody douczają się w GTA V


Producenci autonomicznych samochodów narzucili sobie bardzo ostre terminy ich wypuszczenia na drogi a samochody trzeba jeszcze dobrze wyuczyć i przetestować. Nauka i testy na prawdziwych drogach to kosztowna sprawa: zarówno jeżeli chodzi o koszty pojazdów czy paliwa jak i samego czasu, bo nie da się szybko wyjeździć milionów mil (i to powtarzając co bardziej kłopotliwe odcinki odwzorowując wiernie zastane warunki). W związku z tym sztuczne inteligencje tych samochodów mają „dodatkowe zajęcia” w… Grand Theft Auto V.

Jakkolwiek GTA jest tylko niedoskonałą grą komputerową, to podobno jest obecnie najbardziej zbliżonym do rzeczywistości symulatorem, który oferuje zarówno zróżnicowaną liczbę pojazdów na drodze (ponad 250) jak i nieprzewidywalnych zachowań pieszych, stanów pogodowych i urozmaiceń drogowych (mostów, skrzyżowań). Należąca do dawnego Google firma Waymo w ten sposób przerabia sztucznymi inteligencjami 3 miliony mil DZIENNIE!

Tutaj link: https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-04-17/don-t-worry-driverless-cars-are-learning-from-grand-theft-auto